Muzyka i nie tylko:)
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Muzyka i nie tylko:)

Muzyka i inne ciekawe tematy:P
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Ateizm, skąd się bierze brak wiary?

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Meliana
Moderator
Moderator
Meliana


Liczba postów : 41
Registration date : 23/11/2007

Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Empty
PisanieTemat: Ateizm, skąd się bierze brak wiary?   Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Icon_minitimePon Gru 10, 2007 11:46 am

Zastanawiam się skąd się bierze ateizm. Czy to wychowani, brak jakiejkolwiek nadziei, czy wpływ środowiska?
Czasem ateizm bierze się z wychowania, ludzie tacy są ateistami od zawsze. Lecz co skłania ludzi do porzucenia wiary?
Powrót do góry Go down
Fevencil
Super Wymiatacz:)
Super Wymiatacz:)
Fevencil


Liczba postów : 196
Age : 34
Skąd : Elbląg
Registration date : 26/11/2007

Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Empty
PisanieTemat: Re: Ateizm, skąd się bierze brak wiary?   Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Icon_minitimePon Gru 10, 2007 12:16 pm

Fevencilowi sie wydaje, że rozczarowanie. Może prosili boga o cos bardzo, ale nie doczekali się "reakcji". Ale nie wiem czemu. Jak Fevencil o cos prosi Boga, to Bóg to spełnia... Naprawdę. Zawsze. Poza tym ateizm może brac się także z zapatrzenia w innych. Bo moi znajomi nie wierzą, wiec dla czego ja mam to robic? Tak się niestety dzieje bardzo czesto. Innym moze sie nie podobac doktryna i nakazania wiary. I nie chodzi tutaj tylko o chrzescijanizm, ale takze o islam i judaizm... Religie generalnei nakazuja przestrzeganie wiary, a komus moze sie nie podobac np. wielki post.
Powrót do góry Go down
Meliana
Moderator
Moderator
Meliana


Liczba postów : 41
Registration date : 23/11/2007

Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Empty
PisanieTemat: Re: Ateizm, skąd się bierze brak wiary?   Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Icon_minitimePon Gru 10, 2007 12:25 pm

hmmm. Masz racje Fevencilu:) To bardzo często jest rozczarowanie
Powrót do góry Go down
Fevencil
Super Wymiatacz:)
Super Wymiatacz:)
Fevencil


Liczba postów : 196
Age : 34
Skąd : Elbląg
Registration date : 26/11/2007

Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Empty
PisanieTemat: Re: Ateizm, skąd się bierze brak wiary?   Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Icon_minitimePon Gru 10, 2007 12:48 pm

Nie ma poco sie rozczarowywac, bo jak sie wierzy ze Bog jest w stanie pomoc, to pomaga zawsze.
Powrót do góry Go down
Meliana
Moderator
Moderator
Meliana


Liczba postów : 41
Registration date : 23/11/2007

Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Empty
PisanieTemat: Re: Ateizm, skąd się bierze brak wiary?   Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Icon_minitimePon Gru 10, 2007 7:18 pm

Tak w Boga trzeba wierzyć zawsze. Bo to co dobre to jego łaska, a to co złe to ludzka głupota Smile
Powrót do góry Go down
Mateshu
Wymiatacz:)
Wymiatacz:)
Mateshu


Liczba postów : 53
Age : 34
Skąd : Tolkmicko
Registration date : 24/11/2007

Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Empty
PisanieTemat: Re: Ateizm, skąd się bierze brak wiary?   Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Icon_minitimePon Gru 10, 2007 8:12 pm

Ostatnio rozmawiałem na religii z moją koleżanką- ateistką. Powiedziała mi że przestała wierzyć w Boga któregoś pięknego dnia w szkole. Siedziała sobie na lekcji i myślała nad sensem istnienia(mało ciekawa lekcja?), kiedy w końcu ją olśniło. Po co ma wierzyć w Boga? Po co ma wierzyć w coś czego nigdy nie widziała, ani nie uświadczyła w jakikolwiek sposób? I oczywiście jest tak jak mówicie. Rozczarowanie. Modliła się do Boga o wiele rzeczy, jednak jak stwierdziła, żadna z jej próśb nie została spełniona. Jest ateistką bo nie ma powodów by wierzyć w Boga.
-"Słuchaj Mateusz, ja jestem taka że jak nie zobaczę, to nie uwierzę."
Powrót do góry Go down
http://www.mateshu.fotka.pl
Fevencil
Super Wymiatacz:)
Super Wymiatacz:)
Fevencil


Liczba postów : 196
Age : 34
Skąd : Elbląg
Registration date : 26/11/2007

Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Empty
PisanieTemat: Re: Ateizm, skąd się bierze brak wiary?   Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Icon_minitimePon Gru 10, 2007 8:59 pm

J 20, 29
«Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli»
Tak powinno się czynić...
Powrót do góry Go down
Mateshu
Wymiatacz:)
Wymiatacz:)
Mateshu


Liczba postów : 53
Age : 34
Skąd : Tolkmicko
Registration date : 24/11/2007

Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Empty
PisanieTemat: Re: Ateizm, skąd się bierze brak wiary?   Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Icon_minitimeWto Gru 11, 2007 9:43 pm

Hah! Dokładnie to samo jej powiedziałem xDDD A ona mi wtedy powiedziała właśnie to co zacytowałem poprzednio.
Powrót do góry Go down
http://www.mateshu.fotka.pl
Liadon
Wymiatacz:)
Wymiatacz:)
Liadon


Liczba postów : 53
Age : 35
Skąd : Elbląg
Registration date : 26/11/2007

Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Empty
PisanieTemat: Re: Ateizm, skąd się bierze brak wiary?   Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Icon_minitimeSro Gru 12, 2007 1:24 pm

Ja kolejny raz powtórzę, że jestem Deistą. Jakby kto nie wiedział co to, to Wikipedia może wam powie, albo pani od polskiego. Co do Ateizmu to każdy ma prawo wierzyć lubnie Bóg dał nam przecież wolną wolę nie? To jak my to wykorzystamy zależy tylko od nas.
Powrót do góry Go down
Fevencil
Super Wymiatacz:)
Super Wymiatacz:)
Fevencil


Liczba postów : 196
Age : 34
Skąd : Elbląg
Registration date : 26/11/2007

Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Empty
PisanieTemat: Re: Ateizm, skąd się bierze brak wiary?   Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Icon_minitimeSro Gru 12, 2007 3:18 pm

Ale Bóg ciągle w świat ingeruje, nie wiem jak w Wasz, ale w Fevencila na pewno...
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Empty
PisanieTemat: Re: Ateizm, skąd się bierze brak wiary?   Ateizm, skąd się bierze brak wiary? Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Ateizm, skąd się bierze brak wiary?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Wena i jej brak.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Muzyka i nie tylko:) :: Tematy inne :: Religia-
Skocz do: