Muzyka i nie tylko:)
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Muzyka i nie tylko:)

Muzyka i inne ciekawe tematy:P
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Sens istnienia człowieka...

Go down 
+4
Magic
Dorocia;)
Anita
Fevencil
8 posters
AutorWiadomość
Fevencil
Super Wymiatacz:)
Super Wymiatacz:)
Fevencil


Liczba postów : 196
Age : 34
Skąd : Elbląg
Registration date : 26/11/2007

Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitimePią Gru 07, 2007 12:02 pm

Umieścił ten Fevencil tutaj ten temat bo religia wiąże się z filozofią.

Czy jest sens istnienia ludzi? Fevencil takowego nie widzi. Ludzie potrafią sie tylko zabijać i nic więcej. Do tego nie są do niczego potrzebni... Wszystko niszczą, wszystko krzywdzą... Jesteśmy bez sensu. Niech Bóg zrobi jakaś apokalipsę, przynajmniej się skończy cierpienie

Wie fevencil te dołujący temat, ale nie ma on ostatnio nadziei na nic, nie ma sensu... Sad
Powrót do góry Go down
Anita
Bywalec
Bywalec
Anita


Liczba postów : 36
Age : 35
Registration date : 26/11/2007

Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Re: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitimePią Gru 07, 2007 1:58 pm

życie ma sens i jest momentami bardzo piękne np gdy kogoś kochamy, gdy rodzi sie nowe istnienie, nawet zima jest wspaniala, ale są i smutne chwile, tylko dlatego że sami się krzywdzimy.
Wierze w koniec świata ale jeszcze nie teraz Laughing
Powrót do góry Go down
Dorocia;)
Moderator
Moderator
Dorocia;)


Liczba postów : 53
Age : 36
Skąd : okolice Elbląga
Registration date : 22/11/2007

Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Re: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitimePią Gru 07, 2007 2:14 pm

Istnienie ludzi ma sens nawet gdy my tego nie zauważamy ponieważ Bóg wystawia nas na próby.Wiadomo są chwile kiedy jest nam źle, mamy chęć się zabić czy coś wtym stylu. Jednak są też piękne chwile z których trzeba korzystać i cieszyć się życiem. Należy jednak pamiętać, że gdy dzieje się krzywda to człowiek sam jest temu winien.Może gdy "naprawimy siebie" to zrozumiiemy po co tak naprawdę jesteśmy...
Powrót do góry Go down
Fevencil
Super Wymiatacz:)
Super Wymiatacz:)
Fevencil


Liczba postów : 196
Age : 34
Skąd : Elbląg
Registration date : 26/11/2007

Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Re: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitimePią Gru 07, 2007 2:20 pm

Ale nie da się NAPRAWIĆ siebie...
Powrót do góry Go down
Dorocia;)
Moderator
Moderator
Dorocia;)


Liczba postów : 53
Age : 36
Skąd : okolice Elbląga
Registration date : 22/11/2007

Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Re: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitimePią Gru 07, 2007 2:22 pm

Jak to nie, każdy może się zmienić jeśli tylko zechce:)
Powrót do góry Go down
Fevencil
Super Wymiatacz:)
Super Wymiatacz:)
Fevencil


Liczba postów : 196
Age : 34
Skąd : Elbląg
Registration date : 26/11/2007

Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Re: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitimePią Gru 07, 2007 2:23 pm

Każdy... Fevencil nie umie. I to jest problem.
Powrót do góry Go down
Magic
Administrator
Administrator
Magic


Liczba postów : 112
Age : 35
Skąd : Tolkmicko
Registration date : 22/11/2007

Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Re: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitimePią Gru 07, 2007 2:26 pm

Ja tak samo nie potrafię się zmienić. A próbowałam już nie raz. To nie jest taka łatwa sprawa. Wielu osobom przeszkadza np to, że dużo mówię. A ja nie potrafię nie mówić tyle Razz Tego i wielu innych rzeczy nie mogę zmienić. To z moim gadaniem to akurat nie mocno znacząca cecha, ale w innych sferach mojego charakteru też przydałyby się zmiany...
Powrót do góry Go down
Dorocia;)
Moderator
Moderator
Dorocia;)


Liczba postów : 53
Age : 36
Skąd : okolice Elbląga
Registration date : 22/11/2007

Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Re: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitimePią Gru 07, 2007 2:26 pm

To musi się Fevencil tego nauczyć...
Powrót do góry Go down
Anita
Bywalec
Bywalec
Anita


Liczba postów : 36
Age : 35
Registration date : 26/11/2007

Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Re: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitimePią Gru 07, 2007 2:49 pm

Ja się już zmienilam kiedyś paliłam, już nie pale, kiedyś się cielam już tego nie robie, kiedyś rozrabiałam już tego nie mam zamiaru robić i ktoś mi powie że to nie jest zmiana to nie uwierze bo sama to przeszłam i wiem że do tego trzeba siły Surprised
Powrót do góry Go down
Mateshu
Wymiatacz:)
Wymiatacz:)
Mateshu


Liczba postów : 53
Age : 34
Skąd : Tolkmicko
Registration date : 24/11/2007

Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Re: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitimePią Gru 07, 2007 5:25 pm

Ja zauważyłem, że aby się zmienić na lepsze, trzeba nie tylko mieć chęci ale także odpowiednią motywację, bądź osobę motywującą nas. Wydaje mi się że gdybym miał taką motywację to nie miałbym problemu się zmienić bom
Powrót do góry Go down
http://www.mateshu.fotka.pl
Fevencil
Super Wymiatacz:)
Super Wymiatacz:)
Fevencil


Liczba postów : 196
Age : 34
Skąd : Elbląg
Registration date : 26/11/2007

Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Re: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitimePią Gru 07, 2007 9:02 pm

Fevencil jak już sie zmienił, to za sprawą jego ukochanej. No w sumie sie zmienił. Nie jest juz pesymistą.
Powrót do góry Go down
Dorocia;)
Moderator
Moderator
Dorocia;)


Liczba postów : 53
Age : 36
Skąd : okolice Elbląga
Registration date : 22/11/2007

Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Re: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitimePon Gru 10, 2007 11:07 am

czyli jednak Fevencil potrafi;)
Mate-shu świetnie to ująłeś.
Powrót do góry Go down
Meliana
Moderator
Moderator
Meliana


Liczba postów : 41
Registration date : 23/11/2007

Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Re: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitimePon Gru 10, 2007 11:29 am

Podstawowy sens istnienia człowieka jest prosty...Istnieje on po to żeby dawać życie innym, czyli się rozmnażać. Inny sens człowieka wiąże się z stworzeniem go przez Boga. Jesteśmy po prostu sługami Bożymi. Powinniśmy z wdzięczności za to że On czyli Wszechmogący nas stworzył mu służyć i tyle. Oczywiście są to tylko domysły ludzi, które powstały już wiele lat temu, gdy to powstawała dopiero wiara.
Powrót do góry Go down
Fevencil
Super Wymiatacz:)
Super Wymiatacz:)
Fevencil


Liczba postów : 196
Age : 34
Skąd : Elbląg
Registration date : 26/11/2007

Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Re: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitimePon Gru 10, 2007 12:21 pm

Ale teraz tez tak jest, nieprawdaz? No niestety ciezko jest ciagle sluzyc Bogu. Gdyby tak bylo to z reszta trzebaby zmienic doktryny katolickie, bo bysmy nie mogli miec dzieci.
Powrót do góry Go down
Meliana
Moderator
Moderator
Meliana


Liczba postów : 41
Registration date : 23/11/2007

Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Re: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitimePon Gru 10, 2007 12:27 pm

Dlaczego nie moglibyśmy mieć dzieci?
Powrót do góry Go down
Fevencil
Super Wymiatacz:)
Super Wymiatacz:)
Fevencil


Liczba postów : 196
Age : 34
Skąd : Elbląg
Registration date : 26/11/2007

Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Re: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitimePon Gru 10, 2007 12:47 pm

A czy księża mają dzieci?
Powrót do góry Go down
Meliana
Moderator
Moderator
Meliana


Liczba postów : 41
Registration date : 23/11/2007

Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Re: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitimePon Gru 10, 2007 7:23 pm

No nie mają, ale co to ma wspólnego, wkońcu to duchowni prawda?
Powrót do góry Go down
Fevencil
Super Wymiatacz:)
Super Wymiatacz:)
Fevencil


Liczba postów : 196
Age : 34
Skąd : Elbląg
Registration date : 26/11/2007

Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Re: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitimePon Gru 10, 2007 7:28 pm

Ale duchowni sluza Bogu, a my chyba nie...
Powrót do góry Go down
Liadon
Wymiatacz:)
Wymiatacz:)
Liadon


Liczba postów : 53
Age : 35
Skąd : Elbląg
Registration date : 26/11/2007

Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Re: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitimeSro Gru 12, 2007 1:30 pm

Fevencil napisał:
Ale duchowni sluza Bogu, a my chyba nie...


Chłopie każdy służy Bogu czy jest duchownym czy nie. Nie polega to na tym żeby odprawiać msze itp.Ty masz służyć modlitwą, wiarą, całym sobą ogólnie. Ci co zostali księżmi zostali nimi prawdopodobnie po to by pogłębic swoją służbę(mówię tu o księżach z powołania)
Powrót do góry Go down
Shido
Początkujący
Początkujący
Shido


Liczba postów : 18
Skąd : Tolkmicko
Registration date : 12/12/2007

Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Re: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitimePon Gru 17, 2007 12:01 am

Coz to prawda... kazdy sluzy bogu; przynajmniej powinen ale to juz kazdy o tym sam decyduje.
W dodatku ludzie zyja tylko po to by sie rozmnazac i niedopuscic do wymarcia gatunku ludzkiego.
Powrót do góry Go down
Fevencil
Super Wymiatacz:)
Super Wymiatacz:)
Fevencil


Liczba postów : 196
Age : 34
Skąd : Elbląg
Registration date : 26/11/2007

Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Re: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitimePon Gru 17, 2007 12:32 am

Shido napisał:
W dodatku ludzie zyja tylko po to by sie rozmnazac i niedopuscic do wymarcia gatunku ludzkiego.

To jestes niestety święta prawda... No ale jakiś cel musiał Bóg mieć żeby stworzyć sobie humana... Bez powodu by chyba tego nie robił. Z resztą celem ludzi może byc też niestety pogoń za bogactwem i sławą... Sad A dla niektorym tylko to...

Heh, Fevencil zauważył, że te forum jest bardzo idealistyczne, ale w sumie dobrze...
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Sens istnienia człowieka... Empty
PisanieTemat: Re: Sens istnienia człowieka...   Sens istnienia człowieka... Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Sens istnienia człowieka...
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Muzyka i nie tylko:) :: Tematy inne :: Religia-
Skocz do: